Spondylus – od 30 lat dbamy o Wasze zdrowie, a teraz, również o piękno.

Kultowe miejsce na medycznej mapie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Jesteśmy zespołem specjalistów, dla których naczelną zasadą jest kompleksowe rozwiązywanie problemów naszych Pacjentów. Działamy w wielu obszarach, m.in. zaopatrzenia medycznego z refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia, zaawansowanej diagnostyki wad postawy, rehabilitacji medycznej i fizjoterapii, fizykoterapii, medycyny sportowej, podologii oraz terapii estetycznej. Całość uzupełniamy specjalistycznymi usługami lekarskimi z zakresu ortopedii, neurologii, chirurgii oraz urologii. Nasza kadra to najwyższej klasy specjaliści, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę specjalistycznymi szkoleniami, a w pracy z Pacjentami, kładą kluczowy nacisk na indywidualne podejście do każdego problemu. Posiadamy bogatą bazę urządzeń medycznych najwyższej klasy, która zdecydowanie poprawia efektywność działania w zakresie prowadzonych procesów medycznych. Struktura naszej firmy opiera się na czterech placówkach: Centrum Medycznym w Szczecinie przy Al. Jana Pawła II 36, Przychodni Specjalistycznej przy Al. Jana Pawła II 39, Centrum Zaopatrzenia Medycznego w Szczecinie przy ul. Ściegiennego 7 oraz Centrum Medycznego w Koszalinie przy ul. Jana Pawła II 21, które łączy w sobie strefę zaopatrzenia medycznego i strefę gabinetową, w której realizowane są usługi medyczne. Robimy wszystko, żeby być dla Was nowoczesną firmą, z którą kontakt ma być przyjemny i komfortowy. Do Waszej dyspozycji oddaliśmy telefoniczną infolinię, łącząc wszystkie nasze obiekty pod jednym numerem telefonu 665 035 035. Rezerwacja terminów wizyt jest dostępna również w wersji on-line i pozwala, w komfortowy sposób, wybrać dogodną dla Pacjenta datę spotkania. A dla tych, którzy zaopatrzenie medyczne chcą zrealizować bez wychodzenia z domu, przygotowaliśmy sklep internetowy z bogatą ofertą produktów oraz usług promocyjnych.

Na tym nie poprzestajemy i wciąż się rozwijamy, a szczegóły z życia naszej firmy, możecie obserwować za pośrednictwem naszego profilu Facebook – doktor Spondylus. Zapraszamy !!!

SPONDYLUS – to z greki pojedynczy kręg kręgosłupa lub egzotyczna muszla.
Skojarzenia starożytnych jak najbardziej prawidłowe, gdyż kostny kręg posiada liczne wyrostki upodabniające go do oryginalnej muszli.

Historia firmy

1989

Powstaje ZUM – Zakład Usług Medycznych, założony przez doktora Ryszarda Wetoszkę, do dziś ikonę firmy.

Zakład Usług Medycznych zostaje przekształcony w spółkę cywilną, do której dołącza syn właściciela – Wojciech Wetoszka.

1997

2005

Firma otwiera oddział w Koszalinie. Nasze Centrum Medyczne specjalizuje się w sprzęcie rehabilitacyjnym i doradztwie medycznym, również mobilnym, z bezpośrednim dojazdem do Pacjenta. W naszych gabinetach świadczymy usługi fizjoterapeutyczne i podologiczne, korzystając z wieloletniego doświadczenia specjalistów i wysokiej klasy aparatury medycznej.

Przy wsparciu Urzędu Miasta w Szczecinie, rozpoczynamy działania społeczne w zakresie profilaktyki wad postawy u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym – Zdrowa Nóżka i Kręgosłup. W ramach programu przebadaliśmy już ponad 25 000 dzieci!

2011

2018

Uzupełniamy nasze usługi o zakres medycyny sportowej, wdrażając nowoczesne narzędzia diagnostyczne.

Kontynuujemy rozwój, tworząc dział terapii estetycznej, poprzedzony intensywnymi testami procedur zdrowotnych i estetycznych. Zagrożenie epidemiczne odsunęło o 2 miesiące otwarcie nowego punktu zaopatrzenia medycznego w Przychodnia Portowej. Złagodzenie restrykcji pozwala nam na otwarcie 16 czerwca. To miejsce, w którym nie tylko dostępny jest sprzęt i zaopatrzenie medyczne, ale regularnie odbywają się tam bezpłatne badania przesiewowe aparatu ruchu.

2020