USUNIĘCIE ODCISKÓW

Odcisk jest zmianą powstałą na skutek nadmiernego wytwarzania komórek warstwy rogowej naskórka poprzez długotrwałe tarcie lub punktowy ucisk. Skóra broni się tworząc wyniosłe zgubienia o kształcie okrągłym, podłużnym lub nieregularnym.

usuwanie odcisków SzczecinCechą charakterystyczną jest obecność „rdzenia” – twardego czopu rogowego, zlokalizowanego centralnie. Trzpień odcisku często sięgając głęboko, drażni zakończenia nerwowe dając uczucie bólu i wyróżniające kłucie. Zlekceważony przez dłuższy czas „wgniata się” w głąb skóry jeszcze mocniej dając większe dolegliwości bólowe, a później dłuższy czas leczenia.

Odciski najczęściej pojawiają się na palcach, pomiędzy nimi oraz na podeszwowej stronie stóp, mogą pojawiać się także pod płytką paznokcia.

Dlaczego tak ważne jest pojawienie się z taką zmianą u podologa? Odcisk jest zmianą skórą, którą można pomylić np. z brodawką wirusową. Traktując go samodzielnie w domu preparatami do tego dedykowanymi możemy rozsiać zmianę lub mocno zmacerować naskórek nie przynosząc przy tym żadnych pozytywnych rezultatów. Podolog na wizycie jest w stanie ocenić z czym ma do czynienia i w przypadku odcisku szybko i bezboleśnie go usunąć.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy skalpela, dłutek oraz odpowiednio dobranych frezów. Na zakończenie miejsce zabiegowe zabezpieczone zostaje odpowiednim odciążeniem.

 

 

 

Tagi : usuwanie odcisków Szczecin

Usunięcie odcisków ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 18