Pedicure leczniczy jest to specjalistyczny zabieg podologiczny, który polega na usunięciu wszelkich zmian na stopach. Zmian powstających w wyniku przeciążeń, wad wrodzonych i nabytych, noszenia nieodpowiedniego obuwia, niewłaściwej pielęgnacji stóp lub zaniedbań. Na on celu ma złagodzenie i docelowo pozbycie się zmian na skórze stóp i paznokciach.

 pedicure leczniczy w Szczecinie

Charakteryzuje się tym, że do zabiegu wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia i preparaty, przeznaczone do dokładnego opracowania płytki paznokciowej, wałów okołopaznokciowych i skóry na stopach.

Pedicure medyczny dotyczy przede wszystkim stóp z problemami, takimi jak: pękające pięty, modzele, odciski, brodawki wirusowe, wrastające lub wkręcające paznokcie, paznokcie grzybicze i urazowe, zespół stopy cukrzycowej.

Podczas zabiegu:

  • Płytka paznokciowa zostaje skrócona, wyrównana i oszlifowana. W przypadku paznokci problematycznych (w tym urazowych, grzybiczych) dokładnie oczyszczona przy pomocy specjalnych frezów.
  • Obrąbek naskórkowy oraz wały paznokciowe zostają dokładnie opracowane i oczyszczone.
  • Zmiany hiperkeratotyczne w postaci odcisków, modzeli, zrogowaciałych pięt zostają usunięte za pomocą dłutek, skalpela, odpowiednich frezów i kapturków ścierających.
  • W przypadku zakażeń wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych zostaje ustalona indywidualna terapia.
  • Na koniec specjalista dobiera odpowiednią pielęgnację i podpowiada po jakie składniki sięgać, dodatkowo jak dbać o stopy do kolejnej wizyty, by utrzymać ją w jak najlepszym stanie.

 

Regularnie wykonywany zabieg pozwala utrzymać stopy w zdrowej kondycji oraz zmniejsza do minimum możliwość powstania zmian patologicznych. Częstotliwość zabiegu zależy od zmian jakie występują na stopach, najczęściej wykonuje się go co 4-6 tygodni.

Pedicure leczniczy ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 26